Zábava

 

 Zahrajte si slovní fotbal na téma zvířata

 

PRAVIDLA SOUŽITÍ S KOČKOU 

1. Kočka nesmí do domu.
2. No, tak tedy smí, ale jen do některých místností.
3. Smí do všech místností, ale nesmí si lehat na nábytek.
4. Smí si lehat na nábytek, ale jen na starý.
5. Tak jo, smí si lehat na všechen nábytek, ale nesmí spát v posteli.
6. O.K., tak tedy smí do postele, ale jen když jí to panička dovolí.
7. Dobře, kočka smí spát v posteli, kdykoliv se jí zachce, ale nesmí v žádném případě pod peřinu.
8. No jo, samozřejmě smí pod peřinu, ale jen když jí to panička dovolí.
9. No tak dobře, kočka smí spát pod peřinou celou noc.
10. Závěr: Lidé smí spát pod peřinou jen s laskavým svolením kočky. 

 Více smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke stažení

NĚKOLIK KOČICÍCH ZÁKONŮ: 

 • Zákon kočičí nehybnosti: Nehybná kočka zůstane nehybná, pokud na ni nezapusobí jiná síla, jako je otevírání kočičí konzervy anebo myš v pohybu. 
 • Zákon kočičí přitažlivosti: Veškerá modrá saka a černé svetry přisávají kočičí chlupy v přímé závislosti na tmavosti látky a světlosti kočky (a naopak).
 • Zákon kočičího spánku: Všechny kočky musí spát s lidmi (pokud možno) a v pozici, která je co nejnepříjemnější pro dané lidi.
 • Zákon kočičího prodlužování: Kočka je schopna prodloužit svoje tělo prakticky na délku potřebnou k dosažení předmětu, který vzbudil kočičí
  pozornost. 
 • Zákon kočičí přítomnosti u stolu: Kočka musí být přítomna u všech jídel, kde je předloženo cokoliv dobrého. 
 • Zákon rozložení kobercu: Žádný koberec nesmí zůstat v původní poloze po delší dobu. 
 • První zákon zachovaní energie: Kočka ví, že energie se nedá vytvořit ani zničit, proto používá energie, co nejméně je možno.
 • Druhý zákon zachovaní energie: Kočka také ví, že energie může být šetřena dostatečným spánkem.
 • Zákon pozorovaní lednčky: Když kočka pozoruje ledničku po dostatečně dlouhou dobu, někdo příjde a vyjme něco dobrého k jídlu.
 • Zákon elektricky vyhřívané pokrývky: Zapni pokrývku a kočka skočí do postele rychlostí světla.
 • Zákon pytlíků, škatulí a obsazení: Všechny pytlíky a škatule v místnosti musí obsahovat kočku v co nejkratším čase. 
 • Zákon výměny nábytku: Kočičí touha po škrábání nábytku je přímo úměrná ceně nábytku. 
 • Zákon kočičího nezájmu: Kočičí nezájem je přímo závislý na lidské snaze vzbudit kočičí zájem.
 • Zákon odmítání prášku: Jakákoliv pilulka nucená kočce má potenciální energii potřebnou k dosažení rychlosti úniku. 

 

 PRAVIDLA SOUŽITÍ S LIDMI:

Koupelna: Vždy doprovázej hosty do koupelny. Nemusíš vůbec nic dělat. Stačí, když si sedneš a budeš na ně zírat.

Nábytek: Když musíš zvracet, rychle vyskoč na křeslo. Pokud to ve spěchu nestihneš, aspoň se postav na drahý orientální koberec. Pokud v bytě orientální koberec není, postačí i huňatá podložka. Když pak zvracíš na koberec, udělej to s rozběhem a raději hned dvakrát, aby byla skvrna aspoň tak dlouhá jako lidská noha.

Asistence: Pokud jeden z tvých lidí na něčem pracuje a druhý jen líně polehává, drž se toho zaměstnaného. Říká se tomu "pomáhání", u lidí je to obecně známo i jako "překážení".

Následují pravidla správného "pomáhání":

* Když dohlížíš na vaření, posaď se těsně za levou patu kuchaře. Neuvidí tě, a tak máš větší šanci, že na tebe šlápne a pak tě vezme do náruče a bude tě hladit.

* Když tvůj člověk čte, lehni si mu těsně pod bradu, přesně mezi oči a knihu, pokud nemůžeš ležet přímo na knize

* Když tvůj člověk vyřizuje nějaké papírování, lehni si doprostřed papírů, ale tak, abys jich měl co nejvíc pod sebou. Dělej, jako bys dřímal, ale co nejčastěji sekej tlapkou po tužce.

* Když tvůj člověk píše vánoční pohledy nebo vyplňuje daňové přiznání, nezapomeň, že mu musíš pomoct! Posaď se na ten papír, na kterém právě pracuje. Pokud tě přemístí, odměň ho smutným pohledem. Když práce dobře pokračuje, poválej se po papírech a trochu je pomačkej. Když tě podruhé přenese na jiné místo, shazuj ze stolu jednu tužku po druhé - ale pomalu!

* Když tvůj člověk pracuje u počítače, vyskoč na stůl, přeběhni po klávesnici, pohraj si s myší a pak si mu lehni na klín a na paže tak, abys mu užitečně zpomalil psaní.

Dveře: Zavřené dveře jsou zakázané, ať vedou do kteréhokoli pokoje. Postav se na zadní nohy a zpracovávej dveře předními tlapkami. Až pak budou dveře otevřené, nemusíš jimi hned projít. Pokud se ti podařilo, že ti otevřeli dveře ven, zůstaň prostě stát přímo mezi nimi a trochu si popřemýšlej. Obzvlášť důležité je to při chladném počasí, dešti, sněžení nebo silných náletech komárů.

Kočičí záchod: Když používáš záchod, dbej vždy na to, abys vyházel ven co nejvíc steliva. Lidé rádi šlapou bosýma nohama na kočičí stelivo.

Doba spánku: Spi v noci na člověku tak, aby se ve spaní nemohl obracet.

Schovávání: Schovej se občas na místech, kde tě člověk nenajde. V žádném případě nevycházej ven dřív než za tři nebo čtyři hodiny. Člověk propadne panice (to lidé milují!) a bude si myslet, žes utekl. Až pak vyjdeš ven, zahrne tě člověk láskou a pozorností a možná dostaneš i pamlsek.

Běhání: Běhej co nejčastěji a pokud možno přímo pod nohama svého člověka, hlavně na schodech, když drží něco v náručí, ve tmě a ráno, hned jak vstane. Nesmírně tím zlepšíš jeho koordinaci pohybů.

A ještě poslední podnět: Přistup co nejblíž k člověku, nejraději k jeho obličeji, otoč se, zvedni ocas a ukaž mu zadní část těla. Lidé to milují, tak to dělej hodně často! A nezapomínej ani na hosty!